Зінаїда Бойко. Квартирне питання

Продовжуємо знайомити читачів з результатами особистого журналістського розслідування нашої редакції стосовно здобутків Зінаїди Бойко під час роботи у Запорізькій ОДА.  Нам вдалося з’ясувати,  яким чином впливова посада Зінаїди Михайлівни надала їй можливість  роздобути службову квартиру площею 95,4 м2 для свого сина Артура Бойко.

Заздалегідь домовившись  з Костянтином Брилем було видано відповідне розпорядження, на підставі якого службове житло  за адресою вул. Патріотична, буд. 36-а, загальною площею 95,4 м2 отримує ні багатодітна родина, ні сім’я військових – учасників АТО, ні переселенці з Донецької або Луганської області, або інша сім’я, що знаходиться в складних життєвих обставинах, а чиновник обласної адміністрації.

Попри відсутності жодних підстав для отримання службового житла,  молодому чиновнику вдалося отримати довгоочікувану окрему квартиру лише завдяки положенню матері,  яка на той час обіймала посаду заступника голови — керівник апарату Запорізької ОДА.

Детально розібравшись в цьому питанні, ми відстежили всі етапи зазначеної схеми.

Відтак, до травня 2017 року дві родини Бойко мешкали у службовій двокімнатній квартирі, площею 52,07 м2, по вул. Рязанській, буд. 9. За даними  декларації Бойко З.М. за 2016 рік, за вказаною адресою мешкали вона з чоловіком, сином, невісткою та онуком.

Припускаємо, для п’ятьох осіб доволі мала жилплоща. Але чи виправдовує тіснота та особисті незручності дії Бойко Зінаїди. Адже варіант придбання окремої жилплощі для молодят за власні кошті або за допомогою оформлення позики в банківській установі, як це роблять тисячі звичайних родин, чомусь не став приоритетним. Тим паче, що згідно декларації Зінаїди Бойко за  2016 рік, родина мала заощадження понад 23 000 доларів США, яку зберігали вдома.

Погодьтесь, цілком достатня сума для придбання житла для молодої сім’ї.

Але чиновники вирішили не витрачати власні зберігання, а отримати житло безкоштовно.

Хронологія:

− червень 2016 року на адресу Запорізької міської ради направлено лист голови Запорізької обласної державної адміністрації від 23.06.2016 № 08-46/2033 «Про переведення нежитлового приміщення V в житловому будинку №36а по вул. Патріотичній до житлового фонду»;

− серпень 2016 Володимир Буряк підписує рішення виконавчого комітету №500/4 від 26.08.2016 «Про переведення нежитлового приміщення V в житловому будинку №36а по вул. Патріотичній до житлового фонду»;

− грудень 2016 видано розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації 26.12.2016 № 751 «Про затвердження Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Запорізькій обласній державній адміністрації»;

− січень 2017 видано розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 16.01.2017 № 10 «Про створення житлово-побутової комісії Запорізької обласної державної адміністрації»;

− лютий 2017 прийнято протокольне рішення житлово-побутової комісії Запорізької обласної державної адміністрації від 22.02.2017 № 1 «Про виділення Бойко Артуру Юрійовичу службового житла»;

− травень 2017 видано розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 16.05.2017  № 216 «Про надання службового житла Бойко Артуру Юрійовичу на склад сім’ї з чотирьох осіб».

Як ми бачимо, для досягнення мети знадобився всього рік. Зауважимо, що це цілком заслуга Зінаїди Бойко, всі перелічені розпорядження та документи готувала саме вона.

Також, за нашою інформацією, це була одноразова акція, більше ніхто з працівників Запорізької ОДА не отримав службове житло, навіть сам Костянтин Бриль мешкав у орендованому будинку.

Варто відмітити, що загальна площа стандартної двокімнатної квартири за адресою вул. Патріотична, буд. 36-а складає 46 м2, тобто Костянтин Бриль виділив Артуру Бойко для родини з трьох осіб службове житло площею 95,4 м2, що  за своєю площею дорівнює двом двокімнатним квартирам. Між іншим, з метою уникнення непотрібних запитань зазначили, що родина складається з чотирьох осіб, зазначивши, що спільно з родиною Артура Бойко буде проживати його мати Бойко З.М.

Зінаїда Бойко, подаючи декларацію за 2018 рік у розділі 2.2 зазначає, що разом з нею проживає тільки її чоловік Юрій Бойко. Артур Бойко, у декларації за 2018 рік зазначає, що разом з ним проживають його дружина Тамара Бойко та син Ярослав. Але обидва чиновника зазначають право користування службовим житлом за адресою м. Запоріжжя, вул. Патріотична, буд. 36-а.

Ми вважаємо, що правоохоронним органам  необхідно надати правову оцінку зазначеному питанню  у частині надання чиновниками у декларації недостовірної інформації.

Для довідки. Житлове законодавство встановлює мінімальний та максимальний розмір житлової площі у межах якої здійснюється надання житлових приміщень особам, що перебувають на квартирному обліку. Максимальний розмір жилої площі встановлений у ст. 47 ЖК України та визначається у розмірі 13,65 кв. м. на особу, мінімальний розмір жилої площі визначається на рівні середньої забезпеченості громадян жилою площею в відповідному населеному пункті.

У частині 6 розділу ІІ Положення «Про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Запорізькій обласній державній адміністрації» також закріплені норми надання службового житла в межах  13,65 кв. м. на одну особу.

За нашими даними, забезпеченість житловою площею на одну людину в місті Запоріжжі складає 8 квадратних метрів. Відповідно  за діючими нормами, родині з трьох осіб повинні виділити максимум 41, а мінімум 24 метри квадратні. За нормами у квартирі площею 95,4 м2  можна посилити від 7 до 12 осіб, тобто, на наш погляд цілком доцільна необхідність перегляду рішення голови Запорізької ОДА про виділення службового житла, за яким на зазначеній площі проживає лише три особи.

Окрім того, що молодий чиновник разом із сім’єю користується службовим житлом, яке у сім разів перевищує встановлені норми, існує реальна загроза приватизації зазначеної службової квартири. Так, що у 2016 році Зінаїдою Бойко під час розроблення Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Запорізькій обласній державній адміністрації було свідомо прописано механізм виключення службового жилого приміщення із числа службових та його подальша приватизація.

Саме таку схему у вересні поточного року родиною Бойко вже було втілено у життя, але тоді мова йшла про приватизацію службового житла, виділеного військовим комісаріатом чоловіку Зінаїди Бойко - Юрію Сергійовичу Бойку.

Рішенням Запорізької міської ради від 12.09.2019 двокімнатна квартира №71 по вул. Рязанській, буд. 9 житловою площею 29,9 м2 була оформлена на Бойко Ю.С. та його мати Бойко К.М. (у декларації Бойко К.М. не вказана).

Звертаємось до нового очільника Запорізької ОДА Віталія Туринка з вимогою визнати ордер на службове жиле приміщення, виданий Бойко А.Ю. у 2017 році недійсним унаслідок неправомірних дій осіб, які одержали ордер, та подальшого виселення без надання іншого жилого приміщення.

Комментарии  

0 # RE: Зінаїда Бойко. Квартирне питання 05.11.2019 09:11
Ато
Зина! Отдай квартиру
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Знаю Зину очень хорошо 05.11.2019 09:17
Головешко Володя
Конфликт интересов, отмела квартиру и это не все. Ещё ряд помещений оформлено на ее родственников под коммерческие цели. Кроме того, три полуподвальные помещения ещё спиздила.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Зачем истерика 05.11.2019 09:52
Бойко
Квартира служебная, буду увольняться верну государству))))
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Володя 05.11.2019 10:36
Головешко
Зина, вернёшь конечно!!!
Тебя в этом месяце увольняют, начинай поиски другого жилья.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # RE: Зінаїда Бойко. Квартирне питання 05.11.2019 21:48
Дед
Зинка- долгожительница, она всех пересилити
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать