Аеропорт Запоріжжя планують відати у концесію

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час Першого інвестиційного форуму RE:THINK Invest in Ukraine у Маріуполі у вівторок увечері повідомив, що Міністерство інфраструктури України розробляє концесійні проекти аеропортів "Херсон", "Чернівці", "Запоріжжя".

За день до цієї новини Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук розповів журналістам, що він разом з Міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм має амбітні плани на запорізький аеропорт. Також під час виступу зазначив, що завдяки державній програмі розвитку аеропортів планується залучити понад 611 млн. гривень на реконструкцію аеродрому "Запоріжжя".

За даними системи Прозорро, протягом 2019 року Комунальним підприємством "Міжнародний аеропорт Запоріжжя"  на ремонт вже було витрачено майже один мільярд гривень, з них:

− 510 092 786 грн. - Додаткові роботи з будівництва пасажирського терміналу та обслуговуючих споруд КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя»;

− 308 950 000 грн. - Капітальний ремонт аеродромних покриттів КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя;

− 73 890 000 грн. - Система інструментального заходу літаків на посадку для аеропорту м. Запоріжжя (ILS/DME) та азимутального допплерівського радіомаяка DVOR/DME;

− 69 535 000 грн. - Реконструкція системи світлосигнального обладнання аеродрому Запоріжжя;

− 31 575 966 грн. - Будівництво зовнішніх мереж водопостачання та каналізації КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя».

Наразі, за умови вже витраченого мільярду гривень на капітальний ремонт підприємства, планується вкладення ще понад 600 мільйонів гривень, після чого об'єкт буде віддано в концесію.

Конце́сія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.

Однак, концесія у даному випадку лише покриватиме кредитні виплати, адже для ремонту аеропортом був оформлений кредит на 5 років  в "Укргазбанку" на суму 10 млн. доларів, ставка за яким становить 7,5% річних. Відповідно до таких умов про будь-який прибуток у бюджет міста й мови бути не може.

Тож цілком ймовірно, що найближчим часом за цим фактом буде розпочато кримінальне провадження щодо розкрадання, привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах.