Діджиталізація понад усе!

Як відомо,  діджиталізація – це глобальна тенденція, яка зачіпає всі області сучасного життя, а діджиталізація освіти сьогодні є головним трендом розвитку освітньої системи й охоплює всі рівні — від початкової освіти до магістрів та докторів наук.

Запорізька область намагається не  відставати  від сучасних тенденцій. Так,  КЗ «Центр з обслуговування, координації діяльності та розвитку освітніх закладів» Новомиколаївської районної ради Запорізької області 7 жовтня оголошено відкриті торги з надання послуг «Підключення та надання доступу до мережі інтернет закладам освіти Новомиколаївського району», очікування вартість робіт майже 1,5 млн. грн.

Зазначені торги оголошені вдруге, у вересні аукціон не відбувся, у зв’язку з  поданням для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій.

Послуга включає проведення до приміщення закладу освіти телекомунікаційної мережі доступу до Інтернету та створення і підключення елементів локальної мережі закладу освіти. При побудові локальної мережі для закладу освіти повинно бути підключення до Інтернету комп’ютерної техніки, що використовується в освітньому процесі як дротовою, так і бездротовою мережею.

До мережі Інтернет необхідно підключити 4 навчальних заклади:

− Опорний навчальний заклад Новомиколаївська СЗОШ №1, смт. Новомиколаївка, вул. Українська 47,

− Комунальний заклад "Тернуватський опорний заклад загальної середньої та дошкільної освіти", смт. Тернувате, вул. Центральна, 20;

− Любицька загальноосвітня школа I-III ступенів,с. Любицьке, вул. Шкільна, 4;

− Комунальний заклад "Терсянський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад", с. Терсянка, вул. Центральна, 84.

Швидкості доступу до Інтернету (на прийом та передачу) повинна відповідати вимогам:

- для опорних закладів та закладів освіти І—Ш, ІІ—III, ІІІ ступеня з кількістю учнів 100 та більше осіб - 100 Мбіт/с;

- для інших закладів загальної середньої освіти - 30 Мбіт/с.

Зрозуміло, що в наш час навчання без доступу до мережі Інтернет неможливо, але у зазначених навчальних закладах є актуальніші проблеми, що потребують першочергового фінансування, насамперед, харчування, шкільні автобуси, опалення, спортзали  і т.д.