Альона Бабак: тарифи необхідно обґрунтувати

Наближається зима, відповідно пересічні громадяни все більше обіймаються питанням тарифів, субсидій та пільг. Адже ні для кого не таємниця, що  взимку за опалення власники квартир сплачують більшу частину отриманої заробітної плати.

Навесні, під час виборів, у громадян України з’явилась надія, що про них подбає новообраний Президент. Але, влітку ряд авторитетних інтернет-видань розмістили інформацію, що Зеленський ніде не обіцяв зниження тарифів.

Радіо «Свобода» Зеленський ніде не обіцяв зниження тарифів – представник президента

Zik Зеленський жартував про тарифи. Він ніде напряму не обіцяв їх знизити, – Герус

Під час презентації проекту Стратегії комунікації у сфері ЖКГ, що відбулась 7 листопада у Мінрегіоні, Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак поставила всі крапки над і.

Пряма мова: Наразі в Україні відсутня комунікація щодо роз’яснення реформи житлово-комунального господарства. Це призводить до несформованого уявлення у споживачів про зміст та обсяг житлово-комунальних послуг, обліку їх надання та процедур тарифоутворення, що перешкоджає об’єктивному розумінню змін у сфері ЖКГ.

Комунікація реформи у сфері ЖКГ вкрай важлива. Складна мова закону повинна стати доступною та зрозумілою. Закони у сфері ЖКГ не працюють, через те що відсутнє зрозуміле населенню роз’яснення.

Результатом впровадження Стратегії має стати підвищення рівня обізнаності споживачів житлово-комунальних послуг щодо можливостей захисту своїх прав у сфері ЖКГ, унормування відносин з виконавцями послуг та органами місцевого самоврядування, отримання інформації та навичок щодо управління спільним майном багатоквартирних будинків.

Зазначимо, жодного слова не сказано про зниження, або приведення у відповідність існуючих тарифів, також Міністр не бачить проблеми у «космічних» тарифах, що сформовані  на місцях  власниками приватних котельних та затверджені місцевою владою, яка отримує заздалегідь обговорений «відкат», тому напряму зацікавлена у встановленні високих тарифів.

Влада бачить проблему в тому, що населення, не розуміючи складну мову закону, не погоджується з процедурою тарифоутворення, внаслідок чого  не оплачує комунальні послуги, чим формує багатомільйонні борги перед енергогенеруючими підприємствами.