• Главная
  • Новости
  • Приватні фірми майже 8 років безкоштовно користуються 7 000 га земель державного підприємства

Приватні фірми майже 8 років безкоштовно користуються 7 000 га земель державного підприємства

Недоотриманий прибуток від оренди державної землі складає близько 1 млрд. грн.

Про це заявив міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов під час брифінгу щодо розвитку аграрно-промислового комплексу, який пройшов у Києві 9 жовтня. Нагадаємо, чинна влада активно обговорює деталі різних законопроектів, пов'язаних з майбутнім відкриттям ринку землі, пише AgroPolit.com.

«Нам потрібно вирішити питання з державною землею. На жаль, вона не завжди обробляється ефективно, а навіть коли й ефективно, то гроші не йдуть до держави, а розкрадаються. А робиться це дуже просто: в контракті, де держава бере на себе спільне з орендарем зобов'язання, наприклад, купити добрива, ціни завищуються, а під час розподілу результатів підприємницької діяльності, які легко занизити – держава несе збитки», – заявив Милованов.

У Запорізькій області такі схеми працюють роками. Так, слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Мелітополь здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до ЄДРДР за № 62019080000000017 від 16.01.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.3 ст. 365 КК України.

З матеріалів слідства вбачається, що з 2011 по 2019 рік посадові особи ДП «Запорізький кінний завод №86», зловживаючи службовим становищем, з моменту реорганізації підприємства шляхом його приєднання до державного підприємства «Конярство України» використовували землі колишнього кінного заводу на власний розсуд.

Після реформування підприємство отримало назву філія «Запорізький кінний завод №86» ДП«Конярство України» й продовжило користування земельними ділянками загальної площею 7123,8 га без оформлення правовстановлюючих документів.

В період 2011-2012 років вказані землі фактично оброблялись Філією «Запорізький кінний завод №86» ДП «Конярство України» своєю технікою, однак, на підставі фіктивного договору спільного обробітку кошти перераховувались на рахунки ТОВ «Агрофармохім», нібито за виконані ними роботи, які фактично не виконувались.

В 2012 до ТОВ «Агрофармохім» додалося ТОВ «Сталь», засновниками яких були одні й ті ж люди. На ТОВ «Сталь» за фіктивними договорами виводились кошти за, нібито, поставлені гербіциди та посівний матеріал.

Так, на підставі розпорядчих документів Міністерства АПК, з метою оптимізації коштів ДП«Конярство України», Філією «Запорізький кінний завод №86» по фіктивним документам передано Філії «Дніпропетровський кінний завод №65», Філії «Онуфріївський кінний завод №175» та Філії «Лозівський кінний завод №124» в 2012 році врожай соняшника в розмірі 1600 тон, проте  фактично за товарно-транспортними накладними вони були вивезені ТОВ «Сталь» на ПАТ «Запорізький масложиркомбінат». Жодних коштів за вказаний врожай Філією «Запорізький кінний завод №86» ДП «Конярство України» не отримано.

Транспортування вражаю філії «Запорізький кінний завод №86» ДП «Конярство України» на ПАТ «Запорізький масложиркомбінат» здійснювалось ТОВ «Олімпіас груп».

З 2016 до 2018 року зазначені підприємства працювати за вищевказаною схемою.

З жовтня 2018 року, на підставі фіктивних договорів про надання поворотної фінансової допомоги, на філію «Запорізький кінний завод №86» ДП «Конярство України» зайшло ТОВ «Агрогрупа Деметра», яке фактично використовує вказані земельні ділянки до теперішнього часу.

На нашу думку зазначене кримінальне правопорушення може мати місце тільки за підтримки чиновників та правоохоронців обласного рівня.