ЗТМК замовив сталь компанії-новачку

Як повідомляє Бизнес Цензор, ТОВ "Запорізький титаномагнієвий комбінат" (ЗТМК), яке входить у титановий бізнес Group DF, 51% часткою якого володіє держава, за підсумками роботи в січні-вересні 2019 року збільшив чистий збиток на 74,6% - до 486,06 млн. грн.

На наш погляд, одним із логічних пояснень такого стану речей є те, що Дмитро Фірташ продовжує докладати зусиль для приватизації зазначеного підприємства. Ми вже розповідали, як ЗТМК укладає договори на придбання енергоносіїв, у цій публікації ми познайомимо читачів з ким підприємство укладає багатомільйонні контракти на поставку сталі.

За даними майданчику Prozorro, 7 серпня ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” оприлюднило звіт про укладений договір на постачання сталі з ТОВ "Леговані сталі". За умовами договору від 01.08.2019р. №399 ТОВ "Леговані сталі" до 31 грудня повинно поставити ТОВ “ЗТМК” сталь на загальну суму 50 мільйонів гривень.

За даними сервісу Opendatabot, ТОВ "Леговані сталі" належить Андрію Галаєву та Олені Бузун із Дніпра, основним видом діяльності вказана оптова торгівля металами та металевими рудами.

Редакцію здивував той факт, що підприємство, з яким укладено договір на поставку сталі вартістю 50 мільйонів гривень,  засновано лише 10 липня, тобто за 20 днів до укладення договору.

Наведені факти можуть свідчити про фіктивність укладеного договору, адже зазначене підприємство не є виробником сталі, а виступає посередником, що реалізує товар,  вироблений іншим підприємством, у зв’язку з чим вартість товару збільшено на 30 %.

Як бачимо, олігархи, як й при попередній владі, продовжують контролювати державні підприємства, що дає їм змогу збагачуватися за рахунок укладання угод на поставку товарів через підконтрольні ним посередницькі компанії.