Мільйонне роялті Федорових томографів

Продовжуємо висвітлювати темні сторони життя топ чиновників Запорізької області. Відомий черговий, гідний розголосу,  етап життя Івана Федорова, який на даний час обіймає посаду першого заступника голови Запорізької ОДА.

Під час вивчення декларації, поданих чиновником до НАЗК, ми з’ясували, що окрім заробітної плати за основним місцем роботи, Іван Федоров отримує додатковий дохід від ПП "Центр комп'ютерної томографії".

Так, у декларації за 2018 рік Іван Федоров у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» задекларував отримання доходу у розмірі  300 000 грн. роялті від ПП "Центр комп'ютерної томографії",  код ЄДРПОУ 35923850.

У деклараціях за минули роки вказано, що у 2016 році чиновник отримав від ПП "Центр комп'ютерної томографії" 320 000 грн. роялті, у 2017 році – 300 000 грн.

За підрахунками за 2016-2019 роки Іван Федоров задекларував отримання доходу від ПП "Центр комп'ютерної томографії" у розмірі понад 1,2 мільйона гривень.

За даними ресурсу Opendatabot, засновниками ПП "Центр комп'ютерної томографії" є Федоров Сергій Іванович, якій володіє 33,3 % та Федорова Наталія Олександрівна, яка володіє 66,6 % компанії.

Наталія Федорова є власником квартири у Мелітополі, якою безкоштовно користується Іван Федоров, а Сергій Федоров, скоріш за все, є батьком чиновника.

За нашою інформацією, два томографи ПП "Центр комп'ютерної томографії" встановлені у медичних закладах, що перебувають у комунальній власності. Один знаходиться у користуванні  Запорізької обласної клінічної лікарні за адресою м. Запоріжжя Оріхівське шосе, 10, другий -  Міської лікарні № 2 за адресою м. Мелітополь вул. Брів-ла-Гайард, 19.

У розділі 10 «Нематеріальні активи» Іван Федоров задекларував торгову марку "ІНМЕДІКО", саме під цією назвою працюють центри діагностики у медичних закладах.

Як повідомляє інтернет-видання Город М, Іван Федоров вже двічі потрапляв у скандали, пов’язані із томографом, встановленим у приміщенні Міської лікарні № 2 м. Мелітополя. Перший пов’язаний з тим, що Іван Федоров, на той час заступник голови Мелітопольської міської ради, дав вказівку зробити прохід у капітальній стіні, щоб встановити своє обладнання, тепер будівля має тріщини у стінах. Другий скандал пов’язаний з відмовою лікарів Акимівського, Приазовського та Веселівського районів укладати договори з приватною фірмою Федорова "Інмедіко", у зв’язку з небажанням отримувати послуги на застарілому томографі.

(фото з ресурсу gorod-m)

На наш погляд, у викладених фактах вбачається реальний конфлікт інтересів, адже під час відсутності Віталія Туринка, Іван Федоров виконує обов’язки голови Запорізької ОДА, завдяки чому може впливати на керівників медичних закладів Запорізької області щодо укладання договорів про обслуговування з приватною компанією,  від якої він отримує дохід. Такі дії чиновника передбачають відповідальність за ст. 172–7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».