• Главная
  • Новости
  • Нові схеми директора Департаменту капітального будівництва Віктора Яроша

Нові схеми директора Департаменту капітального будівництва Віктора Яроша

Чиновники Департаменту капітального будівництва намагались відсудити у бізнесменів 1,33 млн грн., але після проведених переговорів перерахували їм додатково ще 1,38 млн. грн.

У грудні 2019 року на посаду директора Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА за протекцією заступника губернатора Володимира Тарасенка було призначено Віктора Яроша.

Після призначення на посаду Віктор Ярош провів  інвентаризацію всіх незавершених проектів будівництва та розпочав знайомство з підрядниками. Одним із таких підрядників було ТОВ НВФ "Вогнетривавтоматикасервіс", яке на той час виконувало роботи на двох об’єктах - Капітальний ремонт будівель комунального закладу "Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів", вартістю 11,3 мільйони гривень та Капітальний ремонт (модернізація) будівлі КЗ "Веселівська районна різнопрофільна гімназія, вартістю 8,8 мільйонів гривень. Акти виконаних робіт підприємства на загальну суму 5,3 млн. грн. знаходились у Департаменті капітального будівництва без руху, нове керівництво не давало команду на розрахунок з підприємством.

Замість того, щоб розрахуватись з компанією за виконані роботи, 10 грудня 2019 року чиновники подали до Господарського суду Запорізької області позовну заяву з вимогою стягнути з ТОВ НВФ "Вогнетривавтоматикасервіс" 1 335 000 гривень невикористаного авансу за договором про капітальний ремонт (модернізацію) будівлі КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія». Зазначимо, що аванс у розмірі 15 % був перерахований підряднику для придбання матеріалів, конструкцій та виробів, необхідних для початку робіт, який міг би бути невикористаний лише у випадку,  коли ремонт навіть не було розпочато, але об’єкт майже завершений, на січень 2020 року встановлено кінцевий строк закінчення робіт.

Це був акт залякування, адже позовна заява була подана без сплати судового збору, замість цього до позовних матеріалів додано клопотання Департаменту №06/2019 від 09.12.2019 про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви. Суддя Олена Федорова залишила клопотання без розгляду та винесла ухвалу про залишення позовної ухвали без руху, надавши 10 днів для сплати судового збору. За нашою інформацією, грошові кошти для сплати судового збору у Департаменті капітального будівництва на рахунку були, але судовий збір сплачено не було, 13 січня суд повернув Департаменту капітального будівництва позовну заяву про стягнення з ТОВ “Вогнетривавтоматикасервіс” невикористаного авансу без розгляду.

Бізнесмени, зрозумівши, що з ними до кінця року можуть не розрахуватись, через суд змусять сплатити понад мільйон гривень та погодилися на умови нового керівництва департаменту, після чого у період 26-27 грудня на розрахункові рахунки ТОВ НВФ "Вогнетривавтоматикасервіс" були перераховані грошові кошти у сумі 5 374 840 гривень.

Звертаємо вашу увагу, що 26 грудня Департамент капітального будівництва на розрахунковий рахунок ТОВ НВФ "Вогнетривавтоматикасервіс" перерахував бюджетні кошти у сумі 1,38 мільйона гривень за ремонт КЗ "Веселівська районна різнопрофільна гімназія".

На наш погляд, доволі цікава ситуація склалася навколо розрахунків Департаменту капітального будівництва та ТОВ НВФ "Вогнетривавтоматикасервіс",  на початку грудня Департамент намагається відсудити у підрядника 1,33 млн грн. 21 грудня сторони укладають додаткову угоду, за якою розмір заробітної плати для середнього розряду у будівництві 3.8 збільшується з 5 442 грн (п 4.4.1 договору № 03-В від 06.09.2018р.) до 10 500 грн (додаткова угода від 12.12.2019р), відповідно збільшилися витрати підрядника, а вже 26 грудня підрядник на свій розрахунковий рахунок отримує 1,38 млн грн.

Як бачимо, нове керівництво використовує нові методи для того, щоб схилити бізнесменів до співпраці за своїми умовами. Провідну роль у цьому відіграє Віктор Ярош, який у 2014 році вироком Заводського районного суду міста Запоріжжя визнаний винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України (Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів), за що йому призначено покарання у вигляді штрафу в сумі 4250 гривень, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарчих функцій строком на один рік.

Нагадаємо, правоохоронними органами в рамках кримінального провадження № 42019081280000002 від 11.01.2019 року відносно посадових осіб Департаменту капітального будівництва та ТОВ НВФ "Вогнетривавтоматикасервіс" продовжується досудове розслідування, розпочате за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України за фактом розтрати бюджетних  коштів, виділених на виконання робіт по об`єкту КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія».

Вважаємо, що правоохоронні органи повинні перевірити дану інформацію в рамках кримінального провадження № 42019081280000002 в порядку ст. 214 КК України.