Директор ЕЛУАШ Дмитро Пархоменко безхатько?

Ані будинків, ані квартир чи навіть гаражів не вказує у своїх деклараціях за 2016-2019 роки Дмитро Пархоменко, з нерухомості задекларована тільки земельна ділянка, площею 617 м2. Невже Дмитро Пархоменко разом зі своєю великою родиною живе в полі? Таке питання одразу спадає на думку, коли відкриваєш електронну декларацію чиновника.

Дмитро Пархоменко з 2017 очолює КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Запорізької міської ради. Очолюване Дмитром Пархоменко комунальне підприємство опікується будівництвом доріг у місті, здійснює їх капітальний та поточний ремонт, виконує роботи з розмітки та встановлення дорожніх знаків  та надає послуги автотранспорту та спецтехніки.

З 2016-го Дмитро Пархоменко не вказує у своїх деклараціях жодного об’єкта нерухомого майна придатного для проживання, ні квартири, ні житлового будинку або кімнати, об'єктів незавершеного будівництва також немає.

Де живе Дмитро Пархоменко разом із чотирма дітьми та дружиною — невідомо, бо в декларації даних про власне чи орендоване помешкання немає.

Зазначимо, що Закон України «Про запобігання корупції» зобов’язує декларувати квартири, будинки, земельні ділянки та іншу нерухомість, яка не тільки є у власності посадовця, але якщо він цю нерухомість орендує чи нею користується, на безоплатній основі.

Після реєстрації місця проживання у суб’єкта декларування та членів його сім’ї виникає право користування відповідним об’єктом нерухомості, про це йдеться в роз’ясненнях НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю.

За даними декларації Дмитро Пархоменко має місце реєстрації, яке співпадає з місцем фактичного проживання.

Таким чином, відомості про об’єкти нерухомості, які є зареєстрованим місцем проживання Дмитра Пархоменка або членів його сім’ї, необхідно було зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації.

Загалом декларація Дмитра Пархоменка доволі скоромна, окрім земельної ділянки, загальною площею 617 м2, вартістю 69252 гривень задекларовано лише дохід за 2019 рік, який склав 274 766 гривень, з яких основну частину займає  заробітна плата у розмірі 269 037 грн, отримана від КП ЕЛАУШ. Вдома родина зберігає грошові кошти у сумі 5 000 доларів США. Автотранспорту немає. У розділі 12.1. декларації не вказано жодного рахунку, відкритого декларантом, або членом його родини у банківські та інші фінансові установи.

Зазначимо, відсутність місця проживання має ознаки подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, що тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності та накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).