Чи працює програма стерилізації тварин у Запоріжжі

Комунальне підприємство "Побутовик" Запорізької міської ради замовило ТОВ «ВЕТСВІТ» ветеринарні послуги для безпритульних собак та котів вартістю 757 477 гривень, відповідне оголошення було оприлюднено в електронній системі закупівель Prozorro 17 квітня.

Зазначимо, що в 2017 році була розроблена та затверджена рішенням Запорізької міської ради «Програма поводження з безпритульними тваринами на 2017-2020 роки», тоді ж у КП «Побутовик»  був створений окремий відділ, який займається її реалізацією, у ньому працюють два ловця, водій та керівник. Виловлених тварин комунальники передають у ветеринарну клініку ВЕТСВІТ, де здійснюються профілактичні, діагностичні, оздоровчі та лікувальні заходи для бездомних тварин, а також провели стерилізацію, вакцинацію від сказу, чіпування та післяопераційну перетримку тварин. На виконання програми з бюджету міста на стерилізацію та вакцинацію безхатніх собак та кішок щорічно виділяють кошти.

Стерилізація безпритульних тварин є одним зі способів контролю чисельності безпритульних тварин. Прихильники цього методу вважають стерилізацію гуманною альтернативою приспанню і очікують, що популяції поступово зменшаться через природну смертність, а також через можливість передачі частини тварин у власність прихильників цієї ідеї.

За умовами укладеного 4 травня договору вартість однієї послуги для собак складає 1168,05 гривень, для котів 463,35 гривень, у порівнянні з минулим роком вартість однієї послуги для собак збільшилась на 79 гривень, для котів на 31 гривню.

Одна ветеринарна послуга  включає:

  • вакцинацію проти сказу однієї собаки/кішки (вакцина - антирабічна рідка інактивована для імунізації тварин, строк дії вакцини – не менше 12 місяців з дня введення);
  • біостерилізацію однієї собаки/кішки;
  • кліпсування однієї собаки/кішки (кліпса з номером);
  • чіпування однієї собаки/кішки;
  • післяопераційне перетримання однієї собаки/кішки (до 24 годин).

Після надання ветеринарних послуг Виконавець зобов’язаний зареєструвати тварин в Електронній системі ідентифікації тварин «Animal-id.info», зазначивши номер транпондера (мікрочіпа), який використано для чіпування тварини.

Організація Animal ID заснована в 2011 році як некомерційна організація і соціальний проект для систематичної допомоги безпритульним і домашнім тваринам в Україні.

Послуги будуть надаватись у ветеринарних пунктах ТОВ «ВЕТСВІТ»:

  • вулиця Чумаченка, будинок 40;
  • вулиця Комарова, будинок 8, приміщення 193;
  • вулиця Полякова, будинок 15.

Заявки за міською програмою безкоштовної стерилізації безпритульних тварин приймаються за номером 067 807 03 73 у робочий час с 8.00 до 17.00, з понеділка по п'ятницю. Також звернення можна залишити на сайті або на сторінці КП «Побутовик» у Фейсбуці.

Зазначимо, що КП "Побутовик" та ТОВ «ВЕТСВІТ» співпрацюють з 2018 року, всього протягом цього часу було замовлено ветеринарні послуги для 3655 тварин, загальною вартістю майже 2,8 мільйона гривень.

Тварин, які пройшли такий курс, легко відрізнити: у вухах у них висять розпізнавальні бирки, але це стосується лише собак, жодної кішки з биркою у вусі ми не побачили, що може мати ознаки привласнення коштів місцевого бюджету.

Система спрямована на скорочення чисельності бездомних тварин на вулицях міста, чи буде продовжена програма на наступні роки поки незрозуміло.