• Главная
  • Новости
  • Створена протипожежна система: вона заряджається за рахунок похитування дерев

Створена протипожежна система: вона заряджається за рахунок похитування дерев

Команда вчених з Мічиганського державного університету розробила і зробила дистанційну систему виявлення лісових пожеж, яка живиться внаслідок руху дерев на вітрі. Інформація про розробку опублікована в журналі Advanced Functional Materials.

За останній час була велика кількість трагічних лісових пожеж: на заході Америки, Бразилії та Австралії. Нова технологія створена для того, щоб вирішити це питання. На думку вчених, вчасне реагування на лісові пожежі полегшить їх гасіння, а також значно скоротить збиток і обсяг людських смертей.

Традиційні методи виявлення лісових пожеж охоплюють супутниковий моніторинг, наземне патрулювання, спостереження зі сторожових веж і інші методи. Всі ці способи вимагають серйозних фінансових і трудових ресурсів, а в результаті вони не мають великої ефективності. Сучасні технології дистанційного зондування приходять на зміну старим способам моніторингу, але технології потребують велику кількість енергії. Сонячні батареї та інші чисті види енергії можна було б використовувати, проте густий ліс не пропускає промені до батарей, тому це не вигідно.

Нова технологія TENG перетворює зовнішню механічну енергію, наприклад, рух гілки дерева, в електрику за допомогою трибоелектричного ефекту. Це явище, при якому деякі матеріали стають електрично зарядженими після того, як вони відокремлюються від другого об’єкта, з яким вони раніше контактували.

«При дуже низькій частоті вібрації, MC-TENG може ефективно генерувати електрику для зарядки підключеного суперконденсатора менш ніж за три хвилини», — твердить Чан’юн Цао, провідний автор дослідження.

MC-TENG виробляє спорадично генеруючий електричний струм в мікро-суперконденсаторі на основі вуглецевих нанотрубок. Дослідники вибрали цю технологію, оскільки вона швидко заряджає пристрій тільки від коротких, але сильних поривів вітру.