• Главная
  • Новости
  • США готуються випускати атомні електростанції для Місяця і Марсу

США готуються випускати атомні електростанції для Місяця і Марсу

Сполучені Штати вирішили, що будуватимуть ядерні реактори для Місяця і Марсу. Як відомо, Ілон Маск уже заявив, що має намір побудувати місячну і марсіанську бази і представив зореліт. Тепер же Міністерство енергетики США недавно направило запит приватному сектору щодо будівництва атомних електростанцій, здатних працювати за межами нашої планети.

Згідно із заявою Національної лабораторії в Айдахо (INL), запит на інформацію спрямований на забезпечення "партнерства в технологіях і підходах до випробування і валідації" систем розподілу поверхневої енергії, які можуть бути розміщені на Місяці і під час місій на Марс.

"Національна лабораторія штату Айдахо відіграє центральну роль у зміцненні глобального лідерства Сполучених Штатів в галузі ядерних інновацій з очікуваною демонстрацією сучасних реакторів на майданчику INL.

Перспектива розгортання вдосконаленого місячного поверхневого реактора така ж захоплива, як і складна. Партнерство з найпередовішими компаніями в приватному секторі й національною лабораторною системою допоможе нам досягти цього", – сказав доктор Джон Вагнер, заступник директора лабораторії Управління ядерної науки і технологій INL.

План розділений на дві фази, і перша полягає в розробленні конструкції реактора. Другий етап включає в себе будівництво випробувального реактора і реактора, який буде на Місяці, а також розроблення системи польоту і зонда для доставлення реактора до місця призначення.

Майбутній реактор повинен бути здатний генерувати безперервну потужність не менше 10 кіловатів. Як очікує Міністерство енергетики, реактор сприятиме розвідці в південній полярній зоні Місяця, але точна площа марсіанської поверхні, яка також буде досліджена, ймовірно, ще не визначена.

Джерело: Segodnya