• Главная
  • Новости
  • Почалося будівництво найбільшого накопичувача енергії, основа – зріджене повітря

Почалося будівництво найбільшого накопичувача енергії, основа – зріджене повітря

Поруч із британським містом Манчестер почалося спорудження найбільшого накопичувача енергії.

Він працюватиме на основі зрідженого повітря і дозволить компенсувати спад генерації відновлюваних джерел енергії (вітряків та сонячних панелей). За кількістю збереженої енергії проект поступається лише гідротехнічним схемам, в яких на поверхні планети створюють гігантські водні резервуари.

Майбутній накопичувач використовуватиме надлишки згенерованої «зеленими» джерелами енергії для зрідження повітря. При спаді виробітку «зеленої» енергетики газ випускатиметься з резервуарів для обертання турбіни.

Система, яку розробляє компанія Highview Power, здатна накопичити 250 МВт·год енергії. Цього достатньо для живлення 200 тисяч домівок протягом п’яти годин. Вона також здатна з мінімальними втратами зберігати накопичену енергію протягом багатьох тижнів.

Розробка Highview Power почне працювати у 2022 році. Її перевагою є можливість спорудження в будь-якому регіоні планети.

Популярні нині накопичувачі енергії великих масштабів на базі води вимагають наявності придатного ландшафту для створення гігантських резервуарів. Гравітаційні накопичувачі енергії, в яких велику масу спершу піднімають, а потім вона опускається, перспективні, але мало розвинені.

Одним із альтернативних рішень для зберігання енергії є гігантські хімічні акумулятори. Ємність системи Highview удвічі більша за найбільшу таку батарею, споруджену компанією Tesla в Південній Австралії.

Ціна проекту Highview склала близько $100 млн. На його спорудженні працюють близько 200 фахівців. Після запуску його обслуговуватимуть кілька десятків фахівців. Ресурс накопичувача складає 30-40 років.

Джерело: Techtoday